Mis vahe on juuksuril ja stilistil? Kas neil on erinevad oskused?

Duglas juuksurisalongis töötavad erinevate kategooriategameistrid - assitendid, juuksurid, stilistid ja vanemstilistid.
Assistent - äsja kooli lõpetanud noor ja õpihimuline tulevane juuskur. Tema roll salongis on olla abiliseks oma kolleegidele ja pakkuda klientidle lihtsamaid teenuseid. Assistent on alles enda ametis alustav juuksur ja palume klientidel arvestada suurema ajakuluga tavapärasest. Samuti loodame mõistvat suhtumist kuna assistendist juuksur ei oma suuri kogemusi ning praktikat ja vajab ka eeldatavasti kõrvalist abi. 
Juuksur - õppinud ja praktiseerinud juuksur, kes on täiendanud oma teadmisi juukselõikuste ja erinevate värvitehnikate alal. Oskab pakkuda kliendile erinevaid juukselõikusi ja soenguid. Oskab uute mudellõikuste juurde pakkuda huvitavaid mitmevärvitehnikaid ning on kursis uute moesuundadega.
Stilist - pikaajalise staaži ja suure püsiklientuuriga juuksur. Stilist on alati kursis trendide ja stiilidega. Osaleb erinevatel show- üritustel ja fotosessioonidel. Stilist on spetsialit, kelle juurde tulla juukselõikust või juuksevärvi muutma. Stilist selgitab välja kliendi soovid ja teostab need tipptasemel.
Vanemstilist - suurte kogemustega professionaalseim juuksur-koolitaja, kellel on aastatepikkune töökogemus juuksurina, koolitajana ning fotosessioonidel ja moeüritustel osalemisel. Vanemstilist on salongi esindusjuuksur ja kuulub salongi kunstilisse meeskonda. Vanemstilist nõustab kliente ja teisi juuksureid.

Esindusjuuksurid - Duglas salongi esindavad oma ala parimad spetsialistid. Just nende käe all arenevad ja õpivad Duglas salongide meeskonnaliikmed, valmivad fotokollektsioonid ja tuuakse lavale juukseshowsid.

 

 

Kas teie salongis töötab ka kosmeetik?

Duglas juuksurisalongides töötavad juuksurid, aga kliendi soovil tellime ise jumestuskunstniku meie salongi. Näiteks Tasku keskuses on meie naaber Make Up Store, kellega teeme meeldivat koostööd. Tähtpäevade ja pidustuste korral leiame alati pidulistele kõige sobivama lahenduse juuksuri- ja jumestusteenuse ühitamiseks.

Mul on peenekoelised lokkis juusked, mis lähevad kiiresti mustaks, aga juukseotsad on kuivad, lokkis ja sasised. Millist šampooni peaksin kasutama, et lokid oleksid ilusad ja juusked püsiksid kauem puhtad?

Šampoonid, mis on välja töötatud lokkis juustele, ei ole alati kõige sobilikum valik peenekolistele lokkis juustele, sest juuksed võivad muutuda pärast pesemist liiga raskeks. Kui peanahk on rasune ja juukseotsad kuivad või lokkis, tuleb parima tulemuse saavutamiseks kombineerida erinevaid tooteid. Šampooniks võiks valida kohevust andva volüümišampooni peenekoelistele juustele. See lisab juustele kohevust ja juusked püsivad kauem puhtad. Juukseotste kuivuse ja sasise loki jaoks leiate abi, valides palsami ja viimsitlustooted, mis on välja töötatud sasisuse vältimiseks ja lokkide viimistlemiseks. Duglas juuksurisalongide töötajad on koolitatud nõustama klienti kõige paremini sobiva toote leidmisel. Küsige julgesti nõu meie juuksuritelt!

Kas on õige, et salongišampooni tuleb kasutada väikestes kogustes?

 Jah, see on õige. Salongitooted on väga kontsentreeritud koostisega, seega ei pea šampooni kogus üheks pesuks olema suur. Šampoon tuleks käte vahel vahuseks kreemiks hõõruda ja alles seejärel kanda ühtlaselt juustele. See toiming tagab ka juuste ühtlasema pesemise ja hilisema hõlpsama šampooni juustest väljaloputamise. Šampooni juustele otse pudelist kandmise tulemusel võib šampoon jääda juustest korralikult välja loputamata ning see võib põhjustada peanaha ärritust ning juustesse staatilist elektrit.

Kas palsami kasutamine muudab peanaha rasuseks?

Kindlasti mitte, kui kasutada palsamit õigesti. Peanahk pestakse puhtaks shampooniga. Palsam on mõeldud juustele ja juukseotstele kandmiseks. See annab elastsust, lisab kammitavust, siledust ja läiget. Pärast juuste šampooniga pesemist soovitame eemaldada juustest liigne vesi käterätikuga. Tilkuvatesse juustesse palsami lisamisel palsami mõju väheneb. Palsam kantakse juustele ja otstele ning lastakse mõjuda vähemalt üks minut. Palsamit ei masseerita peanahale, vastasel korral võivad juuksed kaotada kohevuse ja vajada tihedamat pesu.
NB! Erandiks on palsamid, mis on mõeldud ka peanaha turgutamiseks. Lühikeste ja peenekoeliste juuste jaoks on sageli lahendus pihustatavad juuksepalsamid, mis jäetakse juustele. Nende koostis on kergem ja ei ole ohtu, et peanahk saab liigselt niisutatud.

Kas üldanesteesia ja ravimid võivad olla keemiliste lokkide püsimatuse põhjuseks?

Jah, on teada, et ravimid võivad mõjutada keemiliste lokkide sissejäämist ja püsimist. Mõju avaldavad näiteks vererõhurohud, toidulisandid ning ka üldanesteesia operatsioonide puhul. Soovitame oodata vähemalt kolme kuu möödumist ravikuurist ja üldanesteesiast. Samuti soovitame ravikuuri ajal kasutada eriti õrnatoimelist shampooni ja palsamit, sest ravimid muudavad ja nõrgestavad juuksestruktuuri.

Kasutan iga päev juuste sirgestajat. Kas juukseid on vaja seda tehes kuidagi eriliselt kaitsta?

Jah, kindlasti vajavad juuksed sellisel puhul lisakaitset. Kuna tegemist on siiski juuste joaks koormava protseduuriga, on ülioluline kasutada kuumakaitset pakkuvaid tooteid. Kindlasti on abiks, kui kanda kuumakaitsega viimistlustoodet niisketesse juustesse ja lisada seda veel omakorda föönikuivadesse juustesse salkude kaupa enne juuste sirgestamist. Samuti soovitame kasutada tooteid mis lisaks kuumakaitsele lisavad ka niiskuskaitset, et sirgeks stiliseeritud soeng säilitaks võimalikult kaua oma vormi ja liigne õhuniiskus ei põhjusutaks sasisust ja lokkide tekkimist.